O Nas

O nas

HOLEVIATERS – polski zespół folkowy założony w 2013 roku. Repertuar grupy oparty jest na utworach tradycyjnej muzyki z obszaru Łuku Karpat  (m.in.Rumunia, Słowacja, Polska) a także na folklorze romskim. Wszystko zaaranżowane na styl swingowo jazzowy.

Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę lat 30/40, grupa zabiera publiczność w podróż do przeszłości zaskakując niemal każdym utworem.

W 2015 roku HOLEVIATERS  wydał swoją płytę „singsingfolk&swing”. Oprócz klasyki jazzowo swingowej, muzyki folkowej, znajdują się na niej także własne kompozycje.

W 2020 r. zespół nagrał singiel z Tomkiem Szczepanikiem z grupy PECTUS, który dostępny jest na kanale youtube HOLEVIATERS.

Zespół ma na swoim koncie 11 oficjalnych teledysków. Wśród nich m.in. „Intro Zi La”, „Będę święta” „All of me”, „Savetuca”, „Mamuśki”. Utwór „Mamuśki”, podczas   „Carpathia Festiwal 2023” w Rzeszowie zdobłyły II miejsce oraz dwie nagrody specjalne.

Co wyróżnia zespół HOLEVIATERS spośród innych zespołów z gatunku folk/swing ? Dobra zabawa, charyzma i świetny kontakt z publicznością, ponad 20-letnie doświadczenie muzyków, oryginalność i niepowtarzalność własnego stylu określanego jako „retro folk”

Skład zespołu:

Anna Malacina-Karpiel – wokal

Bogusław Nawara – skrzypce, wokal

Zbigniew Bałdys – gitara

Janusz Korczyk – akordeon

Łukasz Walczak – perkusja

Bartłomiej Stuchlik – kontrabas

Możemy razem stworzyć energię